Konstrukce
Autor: BVK-PRO
Dátum pridania: 01.12.2023

PĚT DRUHŮ

blog image

Jak jste si jistě všimli, naše práce je velmi rozmanitá a čelíme mnoha výzvám. Tentokrát to byly lávky pro hotel Dolphin v Senci.

Naším úkolem bylo navrhnout konstrukci, která je částečně samonosná. Problém spočíval v tom, že lávky měly sloužit k propojení stávajících budov, které nebyly původně navrženy na tak vysoké zatížení. V neposlední řadě jsme museli dbát také na estetické požadavky na design.

Problém se nám podařilo vyřešit použitím usměrňovacích lan, která lávku odlehčují, a tím snižují velikost zatížení působícího na konstrukce stávajících budov. Lávky jsou však na obou koncích připojeny k budovám.

Výsledný návrh je příhradová ocelová konstrukce podepřená pilíři vyčnívajícími nad vodorovnou část lávky. Stabilitu a kompaktnost konstrukce doplňují výše zmíněná usměrňovací lana.

Jak vidíte, správně fungující design nemusí být vždy všední. Nebojte se experimentovat a realizovat i ty nejodvážnější nápady. Tak se přece rodí ty nejkrásnější stavby, a to je to, co dělá naše pole krásným. Neváhejte nás kontaktovat se svými nápady a pojďme společně vytvořit něco působivého.

Zdielať článok:
FB IN

Aktuality z našeho světa

Buďte vždy informováni o nejnovějších trendech a tipech v oblasti statiky a ve stavebním průmyslu.
Všechny články

Odebírejte
náš newsletter

A zůstaňte informováni ohledně novinek z našeho světa
Vytvorené digitálnou agentúrou Wink & Nod
www.bvk-pro.com © 2023